
Ja da havde vi NordicReefForum og Reefers Online - kan i huske det ??? Der var forum til



Det var tider

Lidt rester fra dengang kan man finde på http://fp.worldonline.dk/fpeisl47716/html/akvarier.htm - Sidst opdateret i 2001 !!!!!!
hehe jeg får sq helt tårer i øjnene .... det er min gamle sideBrian skrev:Fra før verden gik af lave og blev ødelagt med forums som Saltvandsforum.dk.....
Ja da havde vi NordicReefForum og Reefers Online - kan i huske det ??? Der var forum tilSelvom Reefers Online mest bød på snak om en vis forretning kaldet Waterline mener jeg
![]()
Det var tider
Lidt rester fra dengang kan man finde på http://fp.worldonline.dk/fpeisl47716/html/akvarier.htm - Sidst opdateret i 2001 !!!!!!
Waterline var en "grossist" nede i kliplev. Som efter sigende havde en noget særegen forretingsmoral. når man havde undladt at betale xx antal leverandører, så lukkede man. Og åbnede igen i en andens navn.hellfish skrev:det gør det ikke det står jo længere oppe i tråden .. men ehh hvad er waterline ???
Per M H skrev:Sørensen!....Du kan godt tørrer øjenene, du kan godt købe dit gamle akvarie tilbage- jeg har det stadig stående, godtnok uden indhold
ja men oppe i højre hjørne står der det er til salgSørensen skrev:Per M H skrev:Sørensen!....Du kan godt tørrer øjenene, du kan godt købe dit gamle akvarie tilbage- jeg har det stadig stående, godtnok uden indholddet var pokkers !! gik det godt med det ?
Jeg var inde for at se om jeg kunne få mit gamle domæne tilbage ( http://www.reefers.dk) men der ligger en dykker side på det nu
Waterline var en "grossist" nede i kliplev. Som efter sigende havde en noget særegen forretingsmoral. når man havde undladt at betale xx antal leverandører, så lukkede man. Og åbnede igen i en andens navn.
Ejeren af Waterline, bor i dag i Kenya, og har en fangststation der.
Han har primært leveret til Etheg, og hvorfor dog det? Jo Glenn er hans far. Ham har han vel ikke taget rø... på.
På et tidspunkt kom det til en meget heftig debat mellem nogle af dem der arbejdede på waterline, og det flød med mordtrusler og lign. på Reefers i en periode, indtil det blev slettet. Det var meget forvirrende at forsøge at følge med i.
hehe, jeg har skam også ejet domænet reefers.dk. Efter du nedlagde det, købte jeg det, men det fungerede kun som viderestilling til min "rigtige" side saltvandsakvarium.dkSørensen skrev:Per M H skrev:Sørensen!....Du kan godt tørrer øjenene, du kan godt købe dit gamle akvarie tilbage- jeg har det stadig stående, godtnok uden indholddet var pokkers !! gik det godt med det ?
Jeg var inde for at se om jeg kunne få mit gamle domæne tilbage ( http://www.reefers.dk) men der ligger en dykker side på det nu