Jeg skal til at starte en balje op for første gang. Anbefal endelig hvis i kender til nogle der er bedre til en fornuftig penge.

Det er en helt anden pumpe end den oprindelige fra Bubblemaster. Powerconen skummerne har for nogle månder siden fået en forbedring med noget softstart dermed hedder den f.eks 200i istedet for 200. Holdbarheden kan jeg ikke udtale mig om men støjen har været det samme som før, dvs ganske lydløsdan dj skrev:Jeg kan se at der er kommet ny type pumpe på i forhold til bm200 og 250. Ændre det på støj og holdbarheden..?
https://www.tunze.com/EE/en/catalogue/k ... oxunter035" onclick="window.open(this.href);return false;hollywood skrev:hvad pumpe skal jeg bruge til et 350 l akvarium ati 200i
Samme slags pumpe som sidder i den fra ny af.hollywood skrev:hvad pumpe skal jeg bruge til et 350 l akvarium ati 200i