
Her er lige nogle billeder.
Billederne er lidt blå i det, men ta ik fejl, korallerne er farvestrålene
Tror heller ikke john rigtig vidste hvad den ene var for en.Det bedste og nok mest præcise svar får du nok ved at spørge John.
Jeg lægger lige et billede hvor den vender rigtigt...er i virkeligheden en anelse mere grøn, den minder utrolig meget om en Hydnopora, har den samme udposning af tentaklerne som hydnoporaer,-ved dog godt at de almindeligvis er grenede som f.eks acroporaer...-kender ikke navnet så håber du kan bruge det til noget.Carsten skrev:Det fragment med 2 på, har jeg tidligere set. Thomas har også haft dem.
Har selv en med en grøn og blå Acropora på.
Den koral på billed 0484 ser meget intersant ud. Du ved ikke tilfældigvis hvad den hedder?
Det er der bare ikke tid til, Carsten - og det ved du jo godtCarsten skrev: Det bedste man kan gøre er enten at vente til sendingen har være pakket ud et par dage, så stresset er væk
...