Og billederne er sku helt sikkert vildt seje og vildt gode ( og havde lille Troels nu ikke snakket så meget havde ruderne været rene så havde det været lidt nemmere for dig..
Jeg må have bedre held næste gang..
Fedt med gode billeder.. Takker mange gange
Mvh Troels
Husk at være gode ved hinanden, det betaler sig..smiler..
I min frustration over at være bange for at mine nye muræner skulle komme til at sulte lavede jeg en tråd hvor jeg søgte kardinal unger..
Har arbejdet med saltvand og kvajede mig stort der, da jeg faktisk midt i min frygt for sultne muræner helt glemte at kardinal fisken faktisk er fredet..( takker en kammerat for at huske mig på det)..
Så hvis de vil gå i mit desvære lidt for lille tak til dem vil du kun få dødt foder af den ene eller anden form.. Mine små pus skal heler ikke være dræber muræner selvom de nok er det i naturen..( mine skal kunne tages op og kæles med uden at de bliver vilde )smiler
Men nu må jeg se og bedømme med størelsen, de var desvære lidt større end jeg troede jeg ville få hjem, men de er jo kommet langvejs fra og elsker fisken, så vil sørge for at de får det så godt som overhovedet muligt ( og ka det ikke ade sig gøre i min tank, hvis den er for lille ) ja så må jeg jo sælge dem til en bedre ejer/holder af dem..
Murænen frem for mig og min lyst til den ihvertfald..
Mvh Troels
Husk at være gode ved hinanden, det betaler sig..smiler..