Jeg modtog i sidste uge min Reef factory smart tester. De havde dog glemt at sende mig den gratis reagent som skulle følge med.
Så jeg modtog reagent i dag og har kørt lidt tests på den. Jeg har sat den op til at teste for phosphate og indtil videre så er den spot on med hvad Hanna PO4 ULR siger
Dog vi jeg sige den var lidt en kamp om at få tilsluttet wifi and få den kalibreret. Det virker lidt som om deres software ikke er helt med endnu men jeg tænker det skal det nu nok komme. Den er super lille, jeg vil sige den er på størrelse med en toilettaske og du kan praktisk talt ikke høre at den køre den bruger deres nye pumpe hoveder.
En lille sjov ting er at de små pumper (A B C) er på størrelse med en tommelfingernegle og de er total lydløse
Men nu vil jeg lade den køre i nogle uger for at se om den fortsat er nøjagtig og så vil jeg vende tilbage
Bare lige et link til hvad jeg snakker om
