Hvad er det for en

Forum for generel snak omkring saltvand.
Besvar
Brugeravatar
minedykker
Rev haj
Rev haj
Reactions:
Indlæg: 1796
Tilmeldt: tirs 6. jul 2010 14:56
15
Postnummer: 2980 Kokkedal
Saltvand siden?: 2010

Hvad er det for en

#1

Indlæg af minedykker »

Er ind og lyse med en lyst her til aften for at se hvad der kommer frem. Finder så den her krabbe der sider i min koral, og spiser et eller andet. Men er i det dilemma at jeg for lang tid siden satte en krabbe i til at spise bobbel alger men er det den der nu har fået smag for min sps koraller???? PS ved godt billede er rigtig dårligt men mega svært at tage her kl 0130 om natten.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedhæftede filer
20140813_011042.jpg
Marco R
Rev haj
Rev haj
Reactions:
Indlæg: 5165
Tilmeldt: lør 7. feb 2009 22:03
16
Postnummer: 7000 Fredericia
Saltvand siden?: 2009
Geografisk sted: Fredericia

Re: Hvad er det for en

#2

Indlæg af Marco R »

Hejsa,

Jeg vil sige, at det helt 100 er din Mithrax Sculptus (Emerald Crab - http://kortlink.dk/liveaquaria/epn6" onclick="window.open(this.href);return false;) :y

Men som der står, så kan den finde på at spise lidt koraller, men det tror jeg nu ikke i dit tilfælde, da dit akvarie er så stort, at jeg har svært ved at tro, at den ikke ville kunne finde andet at spise :happy:
[center]Med venlige hilsner
Marco R[/center]
[center]Link til mit nye 312 liters akvarie[/center]
[center]Link til mit gamle 200 liters akvarie[/center]
Brugeravatar
minedykker
Rev haj
Rev haj
Reactions:
Indlæg: 1796
Tilmeldt: tirs 6. jul 2010 14:56
15
Postnummer: 2980 Kokkedal
Saltvand siden?: 2010

Re: Hvad er det for en

#3

Indlæg af minedykker »

Hejsa super den var bare blevet meget stor på kort tid den fætter så skulle lige være sikker på den var den den var. :beer:
Besvar

Tilbage til "Generel saltvandssnak"