Side 1 af 1

Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 19:06
af Birkefeldt
Hej alle IT guruer. Har i dag bestilt lidt wysiwyg fra whitecorals. Mit problem er at jeg ikke gemte billeder inden jeg gennemførte bestillingen. Og nu er de selvfølgelig væk. Vil gerne have dem at sammenligne med når de ankommer.

Kan man på en måde se deres side, som den så ud i går, eller på anden måde få fat i de billeder?

Pft

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 19:16
af Saltvandrasser.dk
Fedt du må gerne smide billeder op når du for det hjem?!

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 19:36
af Birkefeldt
Jeg er meget spændt på det, det er første gang jeg bestiller derfra. Men har hørt meget godt om det. Så håber jeg bare de pakker det godt og det kommer sikkert frem. Eneste minus er, at det først kommer om en uge, så jeg kan lige nå at blive fristet når de lægger nyt ind lørdag og mandag :hehe:

Skal nok lægge billeder op i min tråd når det engang er placeret.

Men ærgrer mig over jeg ikke gemte billederne inden jeg bestilte. Så håber der findes en måde at trylle dem frem på

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 19:40
af PoulD
Der er flere muligheder. Du kan prøve at kigge på en cached version på Google
Her er f.eks. deres forside http://webcache.googleusercontent.com/s ... orals.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hvis billedet ikke var på forsiden, skal du indsætte den fulde URL på den specifikke underside (du kan altså ikke klikke dig frem til den)
Hvis den heller ikke er på google cache, findes der andre som gemmer 'snapshots' et par gange om måneden. Måske kan su være heldig der

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 19:51
af Birkefeldt
Det kan jeg godt nok ikke få til at virke.

http://webcache.googleusercontent.com/s ... ext_page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Ville her gerne have set wysiwyg corals --> SPS --> side 2

Men den melder error 404 øv

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 19:52
af Birkefeldt
Jeg kan godt se dit link dog Poul. Så det er sikkert bare mig der er en hat

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 20:20
af christiantt
Jeg kan desværre ikke hjælpe med selv emnet, men deres koraller plejer at være rigtig fine!
Jag har selv bestilt derfra en gang før :TH

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 21:23
af michael26
Jeg har fået koraller derfra mange gange, altid godt pakket ned og har på intet tidspunkt fået noget som skuffer mig..

1.ting . Deres billeder er meget flotte så tag 10-15 % af farverne på korallerne... men jeg skal helt klart handle med dem igen ... nemt og flotte koraller, fine str.

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 21:32
af PoulD
Birkefeldt skrev:Jeg kan godt se dit link dog Poul. Så det er sikkert bare mig der er en hat
Det er det ikke nej. Det virker fint på den første side med koraller, men jeg tror side 2 hentes via noget JavaScript eller lign. Det ved jeg ikke lige på stående fod hvordan man kommer uden om. Har gæster, så jeg har heller ikke tid at rode med det. Sorry.

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: tors 16. feb 2017 21:33
af charlie saltvand
Hep.
Der er en mulighed. Hvis du HAR set foto af den/de koraller du har bestilt.
I den browser du har går du ind og finder "historik" der kan du finde den/de sider du kiggede på i går, forgårs, osv. Med mindre du har indstillet din browser til at slette alle Cashe's hver gang du lukker den ned.

Prøv det.

Og held og lykke med korallerne!

Re: Genskabe billeder fra whitecorals

: fre 17. feb 2017 00:27
af Birkefeldt
Tak for indsatsen folkens. Jeg fandt nogle af dem på side 1 Poul. Men ja, de næste sider virker desværre ikke. Og jeg har gemt historik Charlie, men så snart jeg loader siderne, så bliver jeg dirigeret ind på den aktuelle side.

Og betryggende at høre så mange af jer har haft gode erfaringer med dem.