Side 1 af 1

ang dele til vortech

: lør 4. jan 2014 19:49
af Monica&Jacob
hej forum

Søger lidt dele til og forny vores vortech pumper.
de kan bestilles fra deres hjemme side, men de sender ikke til danmark.

nogle der evt kender til en side, helst i Eu som sælger reservedele til vortech.
har søgt, men har ikke haft held.

Re: ang dele til vortech

: lør 4. jan 2014 20:44
af KasperT
Martin fra Saltvandsbutikken har været flink til at skaffe dele til mine ecotech lamper, så måske han også kan få ting til dine pumper.

Re: ang dele til vortech

: lør 4. jan 2014 21:50
af Monica&Jacob
faldt en side i tyskland, men det er sq næsten lige så dyrt at lave dem, som det er at købe nyt. og synes det er en lidt vildt udskrivning, når der kun er tale om at de er slidt og derfor laver noget mere.
tænke tænke

Re: ang dele til vortech

: søn 5. jan 2014 18:48
af Jones
Hvilke dele mangler du og er det MP10 eller MP40?

http://www.deepoceanshop.dk/teknik/pump ... behor.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: ang dele til vortech

: søn 5. jan 2014 19:22
af Monica&Jacob
jeg ville have sat nye magneter på tørsiden samt nye lejere, men fandt ud efter kontakt med ecotech, af at de ikke bliver solgt løse. lejerene fandt jeg dog, men hjælper jo ikke meget uden det andet.

Ideén var så at købe nye tørsider til både min mp10 og mp40, men det løber sq meget op. de ville have 1 976kr for en ny tørside til en mp40. totalt vanvittigt !!!