Side 1 af 1

Forslag til nyt underforum på SF

: lør 9. nov 2013 09:27
af Jerslev
Som mange andre også har givet udtryk for her på siden, er søgefunktionen ikke den bedste, og det kan tage tid at nå frem til netop den tråd, der giver de informationer, man søger.

Kunne det derfor ikke være en god ide at lave et underforum til alle de "super duper" indlæg, der ind (blot eksempler) eller andre, så vi fik et underforum, hvor man, hvis man søger efter et emne lynhurtigt finder TRÅDEN om det. Det kunne så være moderatorerne, der vurderede eller andre?

det kan godt være, at sådanne tråde i dag er markeret som værende særligt kvalitative, men hvis man samlede dem i et underforum, ville det for mig at se, være en fantastisk gevinst i forhold til vidensdeling med videre

Eller man kunne bede nogle om at uddybe eller starte en "supertråd" om et emne?

Re: Forslag til nyt underforum på SF

: lør 9. nov 2013 09:37
af Dyhr
Folk kunne også bare lære at lave en ordentlig sigende overskrift i stedet for "Hvad sker der her?".
Mener dog at admin allerede har samlet guldkornene i en gruppe for sig.

Re: Forslag til nyt underforum på SF

: lør 9. nov 2013 10:08
af Engelquist
De gode tråde bliver lagt øverst som opslag i de respektive forums, således "guldkornene" ikke forsvinder... Det skulle derfor ligge let tilgængeligt for enhver.
Iøvrigt bliver overskifterne på opslagene rettet til om nødvendigt, så det tydeligt fremgår hvad tråden omhandler.

Re: Forslag til nyt underforum på SF

: lør 9. nov 2013 10:32
af Jerslev
okay det havde jeg ikke fattet/set