Side 1 af 1

Hvad er det vigtigste for dig i dit akvarie

: tors 9. nov 2006 20:34
af nyberg
Det kunne være sjovt at høre lidt om, hvad folk ser som det absolut vigtigste og det, der har topproritet i hjemmets saltvandsakvarie. Med andre ord, kunne du nøjes med dette, hvis andre emner ikke længere var til at skaffe eller til at holde.

For at man ikke skal føle sig helt uden for, hvis man lægger vægt på andre ting end fisk og koraller, er der lavet muligheden "andet". Så sidder der et medlem og gemmer sig med et specialiseret hummer-, blæksprutte-, bladalgeakvarie eller andet, hvor noget mere usædvanligt er alfa og omega, er det om at få det frem i lyset ;)

For mit eget vedkommende har jeg valgt "Andet", da jeg nok altid vil finde en udvej til at holde saltvand på den ene eller anden måde uanset hvad.

: tors 9. nov 2006 20:40
af Robcus
Det er svært, men som du selv siger, der findes jo mange andre veje at gå.
Det man helst vil have pt. er jo blandet koraller og fisk, det er jo det flotteste.

: tors 9. nov 2006 20:41
af Chris2500DK
Jeg stemte "fisk og koraller" da jeg ikke ville have saltvand hvis det ikke var for korallerne og jeg ikke gider have et akvarie uden fisk :)