Side 1 af 1

Wire låse.

: tors 15. aug 2013 12:50
af R.Munk
Hej forum.

Skulle der være nogle der ved hvor man kan købe wirelåse til et lampe ophæng. Det skal være dem der er monteret med en fjeder, så man kan hæve og sænke som man har lyst til. Jeg har været i diverse bygge markeder uden held.

http://www.ebay.co.uk/itm/Wire-Hanging- ... 1c34fc4076" onclick="window.open(this.href);return false;

På dette link er der nederst i billedet den model jeg leder efter. Desværre sender han ikke til DK ellers havde det jo været det letteste :)

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 14:06
af Lord Mike
http://www.deepoceanshop.dk/teknik/lys/ ... uafit.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 14:14
af R.Munk
Tak for link. Det er bestemt en mulighed. Har dog alt andet, og mangler egentlig kun selve låsene.

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 15:53
af Lord Mike
Mon ikke de låse kan købes et eller andet sted, ved dog ikke hvor.

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 16:01
af Carsten
Det irriterer mig, for så sent som igår faldt jeg ved et tilfælde over dem et eller andet sted på nettet, men hvor husker jeg jo desværre ikke.

Prøv at give decocean et kald, han har nok nogle liggende

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 16:47
af R.Munk
Vil prøve decocean hvis jeg ikke falder over nogle inden nærmeste fremtid.
Tak for svar so far :)

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 16:57
af Mikki
Er det her noget du kan bruge?
http://www.lemu.dk/basic-201-justerbart ... 7846200465" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 16:59
af R.Munk
Umiddelbart ja. Men har egentlig alle delene udover låsene til højre i billedet, så primært dem jeg leder efter, hvis det er muligt at købe dem løse.

Re: Wire låse.

: tors 15. aug 2013 17:21
af Mikki
Står lige i maden så tjek lige selv op på de her links
http://www.disconetto.dk/shop/wireophae ... 6051p.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.xl-byg.dk/produkter/befaesti ... staalwire/" onclick="window.open(this.href);return false;