Side 1 af 1
BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: tors 15. nov 2012 20:47
af henuk
Nogen der er friske på at købe sammen et af de 2 steder. Vil lave en bestilling i weekend til levering i næste uge. Så hvis en i nærheden af aalborg vil være med
deler fragten...
Re: BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: tors 15. nov 2012 23:52
af Macdoo
Jeg har købt hos extreme. Ingen problemer der.
Jeg har bestilt hos White hvor der gik noget galt med overførelsen. Der blev ikke hævet penge og da jeg kontaktede dem svarede de ikke på de 4 mails jeg skrev.
Re: BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: fre 16. nov 2012 16:06
af henuk
Okay lyder til skal prøve extreme:-)
Nogen med!
Re: BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: fre 16. nov 2012 18:27
af klaphatten
Hvordan foregår leveringen når man bestiller fra disse sider?
Re: BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: fre 16. nov 2012 18:51
af henuk
så vidt kan læse mig til bestiller man en "vinter" pakke med garanti for leveringen, og lev inden for 24 timer
Du kan læse på extremecorals.de
Re: BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: fre 16. nov 2012 21:13
af Allan M
Jeg har bestilt en del gange fra begge steder og begge har mægtig god leveringspolicy: AOA - alive on arrival. Dvs at de garanterer levende
koraller ved ankomst. Er det ikke tilfælde - erstatter de korallerne. Men liiiiige der, må jeg sige at White er bedre, da jeg har haft lidt bøvl med Extreme. De ville ikke refundere, da jeg gav besked for sent.
Ellers har jeg ikke haft problemer med nogle af dem.

Re: BEST WHITECORALS EL EXTREME CORALS/AALBORG
: fre 16. nov 2012 21:39
af klaphatten
Jeg går udfra man skal være hjemme når de ankommer med pakken?
Hvordan er det så med tiden fra bestilling til levering. Her tænker jeg mere hvis man skal planlægge at man har fri fra arbejde den dag man forventer pakken kommer.