Side 1 af 1
Akvarieudstyr.dk ?
: fre 12. maj 2006 21:40
af RNH
Hej i forummet er der noge der ved noget om akvarieudstyr.dk
Grunden til at jeg spørger, er at jeg de sidste par dage ikke har kunnet komme ind på deres hjemme side, og at jeg bestilte nogle vare til levering for ca 10 dage siden og de er ikke dukket op endnu.
Er det bare mig eller er der andre der kender til problemet. ?
: fre 12. maj 2006 22:01
af BS
Kender ikke deres problem men jeg har heller ikke godt og vel hele ugen ikke kunnet kommet ind på deres HP.
: lør 13. maj 2006 07:47
af Ronny
Det er et tilbagevendende problem at dees HP er nede. Og telefonisk eller på mail kan man som regel heller ikke opnå kontakt.
: lør 13. maj 2006 15:18
af jonas møller
jeg har lige været derinde og de har haft strømsvigt.
: lør 13. maj 2006 16:19
af muldfred
jonas møller skrev:jeg har lige været derinde og de har haft strømsvigt.
havde de stort udvalg af fisk???
: lør 13. maj 2006 19:18
af jonas møller
jeg fik ikke lov til at komme ind da det hele var "oversvømmet". Og jeg kom helt fra ringsted

: lør 13. maj 2006 19:38
af muldfred
nå sur røv !
to du så i klovnfisken istedet
: lør 13. maj 2006 20:09
af jonas møller
jep men de har ikke Caulerpa taxifolia
: søn 14. maj 2006 09:21
af jacobschmidt
Jonas: prøv at skriv på denne side, at du søger det!! -Jeg er sikker på du får det kastet i nakken..... Det fik jeg i sin tid og pt kan jeg da godt kaste noget videre - spørgsmålet er bare om du gider køre 150 km efter det!!
Jacob
: søn 14. maj 2006 10:20
af RNH
Ronny skrev:Det er et tilbagevendende problem at dees HP er nede. Og telefonisk eller på mail kan man som regel heller ikke opnå kontakt.
Er det også et tilbagevendende problem at man ikke får tilsendt sine vare, eller er det et engangs tilfælde. ?
: søn 14. maj 2006 10:29
af noooze
da jeg skulle købe udstyr og balje så prøvede jeg alt for at komme i kontakt med dem - sendte utallige mails, ringede osv - kan sige at jeg aldrig kommer til at handle der
chiklidecenteret, klovfisken, johns saltvand, kim jessen er mine favoritter
men mon ikke e-akavriet kommer på den liste snart ?

har ikek handlet der endnu - men lure på en lille pumpe der til at klare jobbet fra mit ferskvandskar
: søn 14. maj 2006 19:23
af RNH
Jeg har kun positivt at sige om e-akvariet.
Varene er kommet 1 - 2 dage efter bestilling og i fin stand.