Side 1 af 1

Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 12:06
af Knut-Arne Berg
Hej saltvandsvenner i sør. :happy:

I forbindelse med igangsettelse av mitt nye avleggerkar,så haver jeg kigget litt på kalkreaktorer,og sett litt på disse Shuran jetstream http://wp1103970.wp140.webpack.hosteuro ... eam1gr.jpg
Er det noen brukererfaringer med disse blandt jere?
Mener å huske det var en,som nevnte noe om visse problemer med å montere Ph-probe i en slig,han hadde køpt ganske nyligt på forumet.. :rolleyes:
Ser den er ratet "opp til"3000 liter..,og avleggerkaret mitt bliver vel ca.750 liter+300 liter sump(netto vandvolum,stein fratrukket!),så muligens jeg burde klare mig med modellen under,på ett avleggerkar?
Noen synspunkter på dette?
Haver ikke fundet noen forhandlere,eller priser på disse egentligt :( ,og er det evt. noen av de som har produkter fra dette merket,som kan tipse mig om hvor jig evt. kan gøre en god deal ?
Det MÅ nødvendigvis ikke blive en Shuran reaktor på dette avleggerkaret :hehe: selv om jig må indrømme jig festet mig litt til disse,he-he,og er det noen som haver andre forslag til "god value for money",så er jig åpen for dette selvsagt :y
forutsettningen er at den passer til karets volum,og kan enkelt monteres Ph-probe i,og er dritsikker og enkel å have med å gjøre.
Er jo heller ikke sikkert at jig trenger en helt fabrikny heller til dette kelderprosjektet, så er det noen som "sitter inde"med noe inden disse preferanser,til en ok pris,så vurderes dette også selvsagt. :wink:

Re: Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 12:54
af Carsten
Hvis du skulle falde over en ATI kalkreaktor af type 2, vil jeg mene at den er mindst lige så god som Shuran. Jeg havde selv en af de store, men var nødt til at sælge den, da der i mit "nye" setup ikke var plads i sumpen til den. Det lader til at ATI er ved at ændre på dem, da de ikke er til salg fra fabrikanten for tiden.

Re: Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 13:14
af Knut-Arne Berg
Carsten skrev:Hvis du skulle falde over en ATI kalkreaktor af type 2, vil jeg mene at den er mindst lige så god som Shuran. Jeg havde selv en af de store, men var nødt til at sælge den, da der i mit "nye" setup ikke var plads i sumpen til den. Det lader til at ATI er ved at ændre på dem, da de ikke er til salg fra fabrikanten for tiden.
Takker for ditt svar,og tips Carsten :happy:
Må indrømme jig ikke var klar over at ATI laget kalkreaktorer :oops: ,men er vel heller vanskeligt å få tak i disse brukt også,kan jig regne med..
Ellers virket det veldigt interisangt ja :GO ,men dette uavhengige oppsett er nu klart for vandpåfylning(bortsett fra stadig venting på de siste T-5 80watt reflektorer),så orker ikke en ny runde med langvarig venting på udstyr nu,siden det efter som jig skønner dig rett,er meget usikkert hvor tid disse ATI-reaktorer er tilgjengelig på markedet igjen fra tilvirker.
Er nødt for å konsentrere mig om noe som er råd å få tak i inden rimelig tid,og håber for din forståelse for dette valg Carsten :y :GO

Re: Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 13:23
af Carsten
Du kan kigge på www.aqua-markt.de en gang imellem og se om en skulle være dukket op.
ellers er der disse 2 intersante tilbud.
http://www.aqua-markt.de/detail.php?id=15888
sådan en har jeg selv haft, dog nummeret mindre, og den fungere rigtigt fint.

Og så er der lige den ultimative.
http://www.aqua-markt.de/detail.php?id=12535
Har ingen erfaring med dem, ud over at de almindeligt vis er svinsk dyre.

Re: Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 14:50
af StarF
jeg har selv den model der, jetstream 1. Købte den dog brugt, men det er en super kalk reactor, den er virkelig effektiv med hensyn til co2 brug, og pga man kan tage hele medie røret ud, er den meget let at fylde medie i osv. der ud over virker den til at være robust lavet, jeg er meget glad for min, så kan kun anbefale den.

Re: Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 16:48
af Knut-Arne Berg
StarF skrev:jeg har selv den model der, jetstream 1. Købte den dog brugt, men det er en super kalk reactor, den er virkelig effektiv med hensyn til co2 brug, og pga man kan tage hele medie røret ud, er den meget let at fylde medie i osv. der ud over virker den til at være robust lavet, jeg er meget glad for min, så kan kun anbefale den.
"Bingo" :happy:
før jig leste indlegget fra dig nu StarF,så kom jig på at det var dig som hadde en stripe om en slig før her inde ja :)
Som jig nevnte indledningsvis,så mente jig at jig hadde lest noe her inde ja,men husket ikke fra hvem det var nei :rolleyes:
Fant du ud noe mer angående dette med plasering av ph-proben i reaktoren din?
Mente du nevnte at du ikke fikk noen til å passe,da det var litt spesiell indfatning på probene i din reaktor,stemmer ikke det StarF?
Har registrert at de selger Shuran på aquapro 2000 nu for lit siden,og fikk egentligt litt :shock: ,når jig så prisleiet på de,og det til 15% Tysk moms.
Vi har jo som jere 25%moms,og så bliver det told/fraktudgifter udenom :dizzy:
Er litt i "tenkebokksen"for øyeblikket,men haver jo ikke tid til å tenke for lenge heller egentligt,da jig fylder vand i oppsettet i morgen :happy:
Testet baljen med vand i går kveld,men var to små lekasjer rundt noen pvc kobblinger i forbindelse med Ocean Motionen jig haver monteret under baljen,men det er ordnet nu :GO
Hmm.. ufatteligt mye pvc rør/bend som ryger med til montering av denne form for sirkulasjon :rolleyes: ,men bra trykk,lydløst,og fremfor alt..jig haver kun en sirkulasjonspumpe å forholde mig til :GO .
Er drittlei alt som heder streamers,etterhverdt :hehe: :W

Re: Vurderer å købe en Shuran kalkreaktor..

: lør 8. aug 2009 16:57
af StarF
en jbl probe passer fint der i, jeg købte en standard her inde fra nolan, hvor jeg sleb et par mm af, såledesn den passede ned i reactoren, og nu køre den som den skal :)