Side 1 af 1

Heptahydrat og hexahydrat

: man 29. dec 2008 19:57
af vildihjelm
er der nogen der ved hvor det kan fåes i nærheden af Kolding ville gerne have hævet min mg :y

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: man 29. dec 2008 20:03
af martin
Aquafair.de er godt nok ikke i nærheden af kolding, men det er billigere at få det sendt derfra end det er internt i dk.

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: man 29. dec 2008 20:05
af vildihjelm
Så må jeg da bare bestille der er det hurtig levering??

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: man 29. dec 2008 20:23
af martin
4-5 dage syntes jeg ca at der plejer at gå.

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: man 29. dec 2008 20:30
af ronny.w
Husk når du bestiller fra Aquafair så skal du selv betale portoen ved siden af din regning, eftersom hans kasse ikke kan regne det sammen.

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: tirs 30. dec 2008 01:23
af Brian C
hmm, ronny vil du ikke gerne lige uddybe den, er ikke helt sikker på hvad du mener

men Aquafair er i hvertfald rimelig hurtig til at levere, og han svarer lynhurtigt på mail
jeg har lige modtaget diverse pulvere dernede fra, han havde dog tilsendt mig 2 x calciumhydroxid istedet for en hexahydrat, men ingen problem, sendte en mail, 2 min efter kom svaret at han bare sender en hexahydrat. ikke noget med at jeg skulle sende noget retur... er selvfølgelig godt klar over at udgifterne til returnering ville være større ved det

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: tirs 30. dec 2008 06:49
af martin
Den webshop han bruger er ikke i stand til at beregne udlandsfragt så man skal betale differencen ved siden af. Man kan se den reele pris i en tabel på hans side (kan ikke lige huske hvor), og man bliver så bedt om at betale differencen mellem det shoppen kan finde ud af opkræve og det man skal betale.
Mht at svare på mail så har jeg oplevet at han svarede inden for 10 min på en søndag aften hvor jeg bestilte kl 22.

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: tirs 30. dec 2008 09:18
af Jerslev
han yder en fantastisk service - har et par gange haft problemer med pay Pal og han har i den forbindelse ringet for at få afklaret forskellige ting - fantastisk service og har svaret på mail uanset tidspunkt på døgnet

jerslev

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: tirs 30. dec 2008 10:37
af Carsten
Kan også kun slutte op om den gode service han har dernede fra

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: tirs 30. dec 2008 12:38
af vildihjelm
Kan det være rigtigt man ikke kan betale med visa kort kan kun komme frem til jeg skal overføre pengene

Re: Heptahydrat og hexahydrat

: tirs 30. dec 2008 13:40
af martin
Yeps, brug paypal det er meget nemmere og der er vist nok også noget beskyttelse bygget ind.