Hey Bingo
Som nævnt tidligere, så er det super fedt at se et vellykket RSM setup, og så endda i en 130'er. Det virker umiddelbart ganske harmonisk, ikke for crowded og med en fed variation. Godt arbejde.
Nu ved jeg ikke hvor længe du har haft det, men din stensætning mod højre side, ser ud til at være meget tæt på glasset. Når dine kalkalger for alvor går amok, kan det blive problematisk at komme til og du vil bøvle med at gøre glasset rent.
I mit RSM 250 skal jeg være væk en håndfuld dage, så starter festen af lyserød og lilla, og det er noget forbandet **** at få skrabet af når først det sidder der. Nu skal man jo bare være glad for en supervækst af kalkalger, men jesus hvor ville jeg dog ønske at man kunne fortælle baljen at glasset er kalkfrit område

Til gengæld ser det ultra sprødt ud på stenopsætningen, særligt når det er lag på lag.
Men flot balje Bingo.
Jeg er misundelig på din
musling.
Acropora og
Tridacna vil bare ikke leve i min balje, hvorimod alt andet står snorlige.
RSM 250.